LJP atklāj kampaņu #TapisArJauniešuEnerģiju

Sadaļa

Latvijas Jaunatnes padome 13. aprīlī ar tiešsaistes diskusiju un video pirmizrādi atklāja kampaņu “Tapis ar jauniešu enerģiju”, lai aktualizētu sabiedrībai un lēmumu pieņēmējiem Latvijas jauniešus kā prioritāti.

LJP ar kampaņu aicina jaunatnes politiku izvirzīt kā prioritāti, attīstot Jaunatnes politikas valsts programmu un tai atvēlēto finansējuma apjomu turpmākajos gados jauniešu iniciatīvām. LJP pirms kampaņas sazinājās ar visiem 100 Saeimas deputātiem, taču atbildi saņēma tikai no 2 frakcijām (Zaļo un zemnieku savienības un Attīstībai/PAR!) un deputāta Sanda Riekstiņa (Jaunā konservatīvā partija), kas liek domāt, ka Latvijā lēmumupieņēmējiem jaunieši un to iniciatīvu atbalstīšana nav prioritāte.

Tikai 17% jauniešu iesaistās jaunatnes organizāciju darbībā un finansējums jaunatnes organizācijām un jauniešu iniciatīvām ir zemākais starp Baltijas valstīm, liecina LJP apkopotā informācija infografikā “Jaunatnes politika skaitļos”. Neskatoties uz to  jauniešos ir enerģija, kura visu laiku jāliek lietā, lai tā būtu pozitīva, un to var panākt jaunatnes organizācijas, kurās nemitīgi top noderīgas lietas. LJP daļu apkopojusi platformā https://jauniesuenergija.ljp.lv/ un kampaņas laikā vēl papildinās. Te redzamas arī 13. Saeimas deputātu atbildes un iespēja lejuplādēt blīkšķi, kuru izmantot, tur, kur top lietas ar jauniešu enerģiju.

Kampaņas idejas autors ir Gatis Mūrnieks, kurš veltījis savu brīvprātīgo laiku un darbu kampaņas idejas radīšanā, savukārt blīkšķa logo autors ir dizainers Valters Kalsers.

Kampaņas atklāšanas pasākumā piedalījās LJP prezidente Ilze Bergmane, 13. Saeimas deputāts Mārtiņš Šteins un Izglītības un zinātnes ministrijas jaunatnes politikas eksperte Randa Ķeņģe. Atklāšanas pasākuma ieraksts vērojams šeit - https://www.facebook.com/LatvijasJaunatnespadome/videos/2846792912246556

LJP prezidente Ilze Bergmane uzsver: “Jaunatnes organizācijas un jaunieši ir jāatbalsta, jo jaunieši paši nepelna naudu un tiem nav resursu, lai uzturētu organizācijas. Gribam veicināt izpratni, ka ieguldot sabiedrībā kamēr tā ir jauniešu vecumā, tiek samazināti izdevumi ilgtermiņā, tieši tādēļ būtiski ir nodrošināt pienācīgu valsts atbalstu jauniešu organizācijām un jauniešu iniciatīvām. Kapmaņas video noslēgumā ir burvīgs sauklis: “Jaunieši - Latvijas vērtīgākā atjaunojamā enerģija!”, mēs patiesi aicinām ieguldīt šādā enerģijā!”

Kampaņa norisinās kā daļa no projekta “LJP 3.0”, kuru finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. 

Projekta ietvaros paredzētas tikšanās ar pašvaldībām, organizētas apmācībās, domnīcas un citi līdzdalības veidi, lai veicinātu jauniešu aktīvāku iesaisti  jaunatnes nevalstiskajās organizācijās, ne tikai esot aktīviem pasākumu apmeklētājiem, bet kļūstot arī par organizāciju līderiem.

Atbalstītāji

Aktuāli