Valdība apstiprina 2022. gada valsts budžeta projektu iesniegšanai Saeimā

Sadaļa
Valdība apstiprina 2022. gada valsts budžeta projektu iesniegšanai Saeimā

Valdība otrdien atbalstīja likumprojektu "Par valsts budžetu 2022.gadam", būtiskāko papildu finansējumu no valsts budžeta saņems veselības aprūpe, izglītība un ar drošību saistīti pasākumi, kam kopumā atvēlēs 220 miljonus eiro. Nākamā gada valsts budžets paredz papildus 0,75 miljonus EUR atbalstu jaunatnei. Finansējums paredzēts kvalitatīvas un ilgtspējīgas sistēmas veidošanai darbam ar jaunatni, jauniešu personīgās un profesionālās attīstības veicināšanai, sociālās iekļaušanās pasākumiem. Piešķirtais atbalsts Jaunatnes valsts politikas programmai palielinās tās pieaugumu par 131%, kopumā 2022. gadā sasniedzot 1 328 902 EUR.

LJP uzsākot kampaņu #TapisArJauniešuEnerģiju aicināja Latvijas politiķus ieguldīt jauniešos jau tagad un priecājamies, ka jaunatnes organizācijas ir sadzirdētas un darbs ar jaunatni ir prioritizēts valstiskā līmenī. Tāpat LJP komanda tikās gan ar Izglītības un zinātnes ministri A. Muižnieci, gan frakciju Attīstībai/ Par, deputātiem E. Papuli, D. Beitneri le Gallu (JKP), I. Indriksoni (NA) un A. Ašeradenu (JV), kuri atsaucās LJP aicinājumam tikties. Tikšanās laikā aicinājām atbalstīt finansējuma palielinājumu jomai.

Paredzēts, ka finanšu ministrs Jānis Reirs (“Jaunā Vienotība”) ceturtdien, 14.oktobrī, budžeta projektu nogādās Saeimā. Tad likumdevējs varēs sākt lemšanas procesu par nākamā gada valsts budžetu, valdības pārstāvji norādīja sēdē otrdien. LJP ir nosūtījusi vēstules gan Saeimas frakcijām un neatkarīgajiem deputātiem, gan Ministru kabinetam, aicinot atbalstīs Izglītības un zinātnes ministrijas pieprasījumu budžeta palielinājumam.

Budžets 2022

Ārējās vietnes
Atbalstītāji

Aktuāli