Veiksmīgi aizvadīta konference "Nākamais solis darbā ar jaunatni: lobijs un interešu pārstāvība"

Šī gada 16. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā pulcējās jaunatnes jomas eksperti, darbinieki un entuziasti, lai kopīgi apskatītu, diskutētu un apmainītos ar viedokļiem par jaunatnes jomas attīstību pašvaldībās. Konferences mērķis bija iedvesmot, dalīties risinājumos, labās prakses piemēros un palīdzēt jaunatnes jomā iesaistītajiem vēl kvalitatīvākā līmenī ietekmēt jomai svarīgu lēmumu pieņemšanu. Konferenci atklāja paneļdiskusija, kurā arī piedalījās Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska un Latvijas Jaunatnes Padome (LJP) izpilddirektore Renāte Mencendorfa.

Diskusijas laikā jaunatnes jomas eksperti vienojās par izpratnes veidošanas nepieciešamību - gan pašiem savstarpēji saprotot, kāpēc tiek veikts jaunatnes darbs, gan skaidrojot sabiedrībai un lēmumu pieņēmējiem darba ar jaunatni nozīmību un vērtību. Komunikācija un sadarbība tika minētas kā veiksmes atslēgas, lai celtu prestižu jomai un stiprinātu ietekmi, tostarp iesaistot jauniešus lēmumu pieņemšanā, ne tikai izklaidējošās nodarbēs. Tika diskutēts gan par jaunatnes darbinieku mainību, gan atalgojumu, gan jomas izaicinājumiem un to, kam un kāda atbildība jāuzņemas un kāds atbalsts jāsniedz. 

Kā daži no nākamajiem soļiem jaunatnes jomas attīstībai tika ieskicēti:

  • Vienotas izpratnes par darbu ar jaunatni pašvaldībā veidošana un šī darba izvirzīšana par prioritāti;
  • Funkcionējošas sistēmas izstrāde;
  • Savstarpējās komunikācijas un sadarbības pilnveidošana;
  • Distancēšanās no savas organizācijas interešu pārstāvniecības, raugoties plašākā mērogā uz visas jomas attīstību;
  • Jaunatnes darbinieku izglītības jautājuma pārskatīšana;

Paneļdiskusijas ierakstu skaties šeit.

Konferences dalībnieki gan ieklausījās nozares pārstāvju ieteikumos, gan piedalījās praktiskās darba grupās, kurās viņiem bija iespēja uzzināt, kā veidot starpnozaru sadarbību jaunatnes jomā, īstenot komunikāciju ar ietekmi, iemācīties vadīt sevi un izmantot sociālo ietekmi kā efektīvu lobija rīku. Tāpat dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar pilsoniskā aktīvisma Lietuvas piemēru, mobilizējot un iesaistot etniskās minoritātes.

LJP dalība pasākumā pateicoties Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2020. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaram un to atbalsta Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.

Ārējās vietnes
Atbalstītāji

Dalies:

Aktuāli